Medzinárodné stretnutie pracujúcich Amazonu

Zamestnanci Amazonu z Nemecka, Poľska a Francúzska srdečne pozývajú na Medzinárodné stretnutie v Poznani (Poľsko) v dňoch 21. – 23. apríla 2017.

Podujatie je ďalším v rade medzinárodných stretnutí zamestnancov skladov Amazonu, ktoré sa týkajú nášho každodenného života a odporu v práci. Od roku 2015 sme sa niekoľkokrát stretli v Nemecku, Poľsku a Francúzsku.

Tieto stretnutia už prispeli k spoločným akciám: k šíreniu letákov o požiadavkách kolegov, k podpore počas štrajkov, k rozširovaniu informácií prostredníctvom médií… a zároveň sú pozitívnym „nakopnutím“ pre všetkých účastníkov!

Naša sieť je otvorená všetkým pracujúcim bez ohľadu na odborovú príslušnosť a národnosť.

Každodenne nás prepája obeh tovarov. Musíme sa preto navzájom informovať o tom, ako vnímame svoju prácu, ako sa organizujeme, aké sú naše spoločné problémy: neisté podmienky, dočasné zmluvy, neúnosné normy, permanentná kontrola pomocou skenerov a počítačov atď.

Milí doručovatelia, baliči, prijímatelia, skladníci! Je čas, aby nastúpili všetci – teraz však nie preto, lebo si to želá firma, ale v našom vlastnom záujme! Vieme predsa, že zápas s Amazonom sa dá vyhrať len na medzinárodnej úrovni.

Organizačné záležitosti:

Časový rozvrh: Začíname otvoreným stretnutím v piatok 21. apríla o 19:00. V sobotu (22. 4.) sa program začne o 9:00 a bude trvať celý deň. Večer sa „budeme zabávať a robiť dejiny“ (žiadna práca!). V nedeľu 23. 4. bude ráno čas na organizačné dohadovanie. Stretnutie ukončíme v nedeľu okolo poludnia.

Jazyky: Na stretnutí budeme hovoriť po poľsky, nemecky, francúzsky a anglicky. Všetky jazyky sú vítané. K dispozícii budú tlmočníci, takže každý sa bude môcť zapojiť.

Peniaze: Samozrejme, stretnutie je zadarmo, ale budeme robiť zbierku na jedlo a nápoje.

Ubytovanie: Môžete sa ubytovať v hosteli (cca 5 € za noc). Rezerváciu vám vybavíme po tom, čo sa zaregistrujete, a pošlem vám aj podrobnejšie informácie o hosteli, mieste konania stretnutia atď.

Registrácia:

Prosíme vás, aby ste sa zaregistrovali čo najskôr, a to e-mailom na amaworkers(at)openmailbox.org.

Viac informácií a ďalšie jazykové verzie tejto pozvánky nájdete na https://amworkers.wordpress.com.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.